Ořechovec

Vlašské ořechy mají svou specifickou chuť a většinou jim lidé buď propadnou nebo je zavrhnou. Já je jako malá takřka nejedla, ale poslední dobou jim příchazím na chuť. Hlavně v téhle době, kdy jsou čerstvé a mají jemnou chuť. A jejich obrovskou výhodou je, že se z nich dají péct výborné moučníky bez použití jakékoliv mouky :-)

Suroviny:

200 g mletých vlašských ořechů
100 g třtinového cukru (já dávám domácí vanilkový)
4 vejce
sůl

Postup:

Celý postup je opravdu neskutečně jednoduchý. V jedné míse vyšleháme tuhý sníh se špetkou soli a ve vedlejší žloutky s cukrem. Do žloutkové pěny si dáme trochu sněhu a pomalu přidáme ořechy. Sněhu jen tolik, abychom mohli rozmíchat ořechy a nevytvořila se nám hustá hrouda. Když máme vmíchány všechny ořechy, opatrně zašleháme zbytek sněhu a vylijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 st. asi 40 min.

Po vychladnutí je možné ořechovec rozkrojit a naplnit prakticky čímkoliv. Výborná bude marmeláda. Já se tentokrát rozhodla pro vanilkový pudink a bylo to také moc dobré. Hned jak ho znovu udělám (a bude to brzy), tak vyměním fotku. Tahle byla dělaná narychlo ráno po tmě a s chudákem rozpadlým kouskem. No ale na chuti mu to neubralo :-)

Ořechovec

Ořechovec