S hormony se už kamarádíme

Když jsem přemýšlela, čím začít tenhle článek, tak mě napadala úplně jiná slova. Ale pak jsem si sedla ke svému pracovnímu stolu, podívala se před sebe na můj krásný výhled, zaposlouchala se do zvuků zpívajících ptáčků a řekla jsem si, že prostě musím začít touhle fotkou. No není to fajn? :-)

20150531_141304

V takovém prostředí se tvoří krásně. Zvlášť po tak úžasném, energizujícím víkendu, který mám za sebou já. Pár měsíců jsem uvažovala nad kurzem Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues. Věděla jsem, že jistá paní pořádá kurzy v Praze. Jenže já jsem se o tuhle tematiku začala zajímat právě ve chvíli, kdy jsem se z Prahy odstěhovala. Nechávala jsem v sobě myšlenku nějakou dobu uzrát a právě ve správnou chvíli to přišlo. Lektorka kurzů už pro mě není jen anonymní osobou, ale získala jméno – Adéla Vaculíková. Domluva s ní byla úžasná a opravdu rychlá. Během pár dnů bylo jasné, že kurz v Mladé Boleslavi proběhne a já se začala neskutečně těšit. Kurz jsme měly vypsaný asi 2 měsíce předem, takže se pořád zdál strašně daleko. Najednou tu ale byl pátek a zbývala jen jedna noc. Vylezlo spoustu otázek. Jaké to bude? Co tam vlastně budeme dělat? Co tam bude za ženské? Mladé? Staré? Budeme si rozumět? A hlavně – jaká bude lektorka?

Na všechno by se dalo odpovědět jendím slovem, ale nepředbíhejme. V sobotu ráno se sešla parta žen různého věku a žádná nevěděla, co čekat. Trošku nervózně jsme si rozprostřely podložky po sále a čekaly, co bude. Všechny jsme už potkaly lektorku, která nás mile uvítala hned u recepce. Ta pravá vlna energie s ní ale přišla až po příchodu do našeho zaplněného sálu. Blondýnka s velkýma očima a neuvěřitelně pozitivním nábojem všude kolem sebe. Víkend jsme začaly vzájemným představením a ač to možná pro některé z nás bylo pouštění cizích lidí do soukromí, nakonec to bylo jen a jen dobře. Zjistily jsme, že všechny toho máme spoustu za sebou bez ohledu na věk. Slyšely jsme příběhy žen, které si vybojovaly místo na tomhle světě, stejně jako žen, které jsou nešťastné, ale mají vůli to změnit.

Celý víkend se pak nesl v duchu tréninku sestavy, proloženého příjemným povídáním na různá ženská témata. Najednou se nikdo nebál. Bavily jsme se otevřeně i o tématech, která jsou často tabu – bohužel. Přitom všechna témata jsou naší součástí a každá žena by měla mít někoho, s kým je může rozebírat. V sobotu večer jsem domů přijela příjemně unavená a cítila jsem, že moje vnitřní žena je ráda za to, co pro ni dělám. Dneska, v neděli, se mi domů ani moc nechtělo. Víkend utekl a najednou byl konec. Vždyť ještě nedávno jsem se tak těšila a už je po? No však to všichni známe, tak to prostě je. Každopádně dneska po příjezdu domů jsem se cítila velmi nabitá energií. Ne jen tak nějakou energií, kterou můžu použít na nějaký sport, nebo práci v domácnosti apod. Energií, kterou moc ráda vkládám do svého života. Energií pracovat na sobě a dosahovat svých cílů. Energií milovat sama sebe.

Tento jediný víkend neprovede s našimi těly zázraky (i když věřím, že Adélčina energie v nás zůstane dlouho:-) ). Teď záleží jen na každé z nás, abychom svůj život posunuly tam, kam chceme a získaly od něj to, co nám schází ke štěstí. Adélka je úžasná osobnost, která nepracuje. Ona žije v duchu své životní filosofie a pomáhá jiným ženám. A to je velký rozdíl. Na jejich kurzech je vidět, že své znalosti předává s láskou a že ji opravdu baví nám ostatním pomáhat a ukazovat nám tu lepší cestu. Moc bych si přála, abychom se třeba za rok zase všechny sešly a řekly si, kam se naše životy posunuly. V tuto chvíli už mi zbývá jediné – Adélko DĚKUJU! 😉

Přehled kurzů a bližší informace přímo na stránkách Adélky:

http://www.hormonalni-joga.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *