Piškotový dortík

Vloni v létě jsem očekávala velkou rodinnou návštěvu a přemýšlela jsem, co jim nabídnu ke kávě.  S bezlepkovým pečením jsem ještě neměla takové zkušenosti, takže jediné, co jsem věděla bylo, že chci použít jablka ze zahrádky. Hledala jsem tedy nějaký základ. Ačkoliv jsem nikdy klasický piškot nemusela, tak jsem nakonec skončila u něj. A v kombinaci s jablečnou a smetanovou vrstvou je to výborný a přitom celkem lehký dezert 😉

Korpus:
5 vajec
1 vanilkový cukr
2 lžíce třtinového cukru
3 lžíce oleje
150 ml jáhlové mouky (ano, opravdu se to měří na ml :-) )
1 lžička bezfosfátového prášku do pečiva

Jablečná vrstva:
1 kg jablek
1 vanilkový pudink
cukr dle chuti

Smetanová vrstva:
1 smetana ke šlehání
2 zakysané smetany
1 vanilkový cukr

Postup:

V míse ušleháme žloutky s cukrem, olejem a na závěr přidáme moukou s práškem do pečiva. Ve druhé míse si vyšleháme tuhý sníh a pomalu vmícháme do mísy se žloutkovým základem. Těsto nalijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem. Pečeme 30 min na 200 st.
Než korpus vychladne, přípravíme si druhou vrstvu. Jablka oloupeme, vykrájíme jadřince a nakrájíme na menší kousky. Podlijeme lehce vodou, osladíme a přivedeme k varu. Jablka nerozvaříme úplně, ale jen tak, aby byla měkounká a vyvařila se z nich část vody. Pokud nám jejich konzistence vyhovuje, nalijeme do nich pudink rozmíchaný v trošce vody a minutu povaříme. Vlažnou jablečnou směs urovnáme na vychladlý piškotový korpus a necháme v lednici zatuhnout.
Na závěr si vyšleháme smetanu s vanilkovým cukrem a do tuhé šlehačky opatrně vmícháme zakysanou smetanu. Smetanovou vrstvu rozprostřeme na jablka a posypeme skořicí.
Celý dort necháme přes noc v lednici, aby nám krásně ztuhl.
Poznámka: Do jablečné vrstvy můžeme pro jistotu přidat 1 sáček Agaru.

.

 

Piškotový dortík

Piškotový dortík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *