Mramorová bábovka

Bábovku jsem pekla v životě jen párkrát. V dobách lepkových jsem vlastně nepekla skoro žádné sladké. A když jsme se vloni přestěhovali, formu jsem odnesla na půdu s tím, že ji stejně nepotřebuju. Posledních pár týdnů jsem ale měla chuť na takovou tu klasickou bábovku jako od maminky. A nešlo jen o těsto, ale i o ten tvar :-) No a dneska na ni došlo. Formu jsem snesla zase dolů a vám nabízím recept na moc dobrý a jednoduchý dezert k odpolední kávičce 😉

Suroviny:

500 g rýžové mouky (přišlo mi to hrozně moc a už jsem se chystala vymazat další formu, ale bylo to akorát)
200 g třtinového cukru (na mě spíš sladší, přítel povídal málo – tak se rozhodněte :-)
3 vejce
250 ml mléka
130 ml oleje
1 bezfosfátový prášek do pečiva
trochu kakaa

Postup:

Nejprve si vyšleháme vejce s cukrem a pak pomalu přiléváme olej. Přidáme mléko a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva. Půl těsta si dáme do druhé misky a přidáme do něj kakao. Do vymazané a kokosem vysypané formy lijeme postupně světlou a tmavou hmotu. Pečeme v troubě vyhřáté na 170 st. asi 45 minut.

Já jsem dnes použila olivový olej, jelikož jsem jiný neměla v dostatečném množství. Pekla jsem s ním už několikrát a nikdy nebyl cítit. Dneska v té bábovce kupodivu trochu ano. A ačkoliv olivový olej za studena moc nepoužívám, protože je na mě moc chuťově výrazný, tak mě v té bábovce ten jemný nádech bavil:-)

Mramorová bábovka

Mramorová bábovka

2 thoughts on “Mramorová bábovka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *